fotobudka Bochnia

Fotobudka na wesele – jak wybrać?

Czy fotobudka na wesele jeszcze jest w modzie?

Zdecydowanie tak! Obserwując branżę weselną na terenie Małopolski – tym fotobudka na wesele Bochnia, fotobudka Brzesko – z roku na rok nie tylko nie zauważamy zaniku zainteresowania, ale również coraz więcej zajętych terminów i coraz więcej usługodawców z fotobudkami. Można wręcz powiedzieć, że fotobudka stała się swoistym standardem wesela. Świetna zabawa przy wspólnym robieniu zdjęć i fakt, że zostaje po tym fizyczna pamiątka w postaci natychmiastowego wydruku (zwłaszcza w dobie, gdzie zdjęcia oglądamy głównie w telefonie i na ekranach monitorów) przemawia za tym, by skusić się na taką atrakcję. Fotobudka jeszcze przez długi czas nie wyjdzie z mody.

Jak wybrać fotobudkę?

Na rynku spotkać można całą rzeszę usługodawców oferujących fotobudki na wesela. Jak sprawdzić, czy fotobudka, którą zamawiamy będzie odpowiednia na nasze wesele? Jest kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę by mieć pewność, że usługa, którą zamówimy będzie na poziomie, którego oczekujemy:

  • Sprzęt fotograficzny i oświetleniowy zamontowany w budce
  • Doświadczenie podmiotu oferującego swoje usługi
  • Stan i różnorodność gadżetów/przebrań

Oczywiście czynników różnicujących usługodawców pozwalających wybrać odpowiednią fotobudkę jest wiele. Ale te trzy to zdecydowanie najbardziej znaczące sprawy, o które powinniśmy spytać. Zwłaszcza wtedy, kiedy wybieramy fotobudkę i zależy nam na wysokiej jakości usługi oraz dobrej jakości zdjęć.

Sprzęt fotograficzny i oświetleniowy

W innych wpisach poruszymy dokładniej kwestię sprzętu, który można spotkać w fotobudkach pracujących na rynku. Jednak minimum z minimum, które naszym zdaniem powinno zapewnić zadowalającą jakość zdjęć na wydrukach to lustrzanka (a nie aparat kompaktowy) z dołączoną dodatkową lampą błyskową (a nie doświetlającą kadr poprzez wbudowaną lampę błyskową). Pomimo, że wydruki z fotobudki w większości przypadków mają wymiar pasków 5x15cm lub czasem odbitek 10x15cm i zdjęcia, na nich wydrukowane są małe – należy zwrócić uwagę, że odpowiednio doświetlone zdjęcie prezentuje się dużo ładniej i żywiej niż zdjęcie niedoświetlone. Ponadto często spotykamy się z opcją, w której zdjęcia po usłudze są nam przekazywane w postaci galerii internetowej – wtedy widać każde pojedyncze zdjęcie i dużym plusem jest, gdy to zdjęcie jest ostre i ładnie oświetlone. Jeśli w fotobudce zamontowany jest sprzęt kompaktowy i/lub nie ma wystarczająco mocnej lampy – może być z tym problem.

Doświadczenie operatora/usługodawcy

No właśnie – fotobudka zbudowana na dobrym sprzęcie to nie wszystko – przydałoby się, żeby ktoś umiał ten sprzęt obsłużyć. Warunki na salach weselnych są różne i na każdej spotkamy się z innym padaniem światła (lub jego brakiem) – wtedy warto, by operator fotobudki umiał poradzić sobie z dostosowaniem sprzętu do spotkanych warunków – mowa tu o ustawieniach przesłony, czasu otwarcia migawki, balansu bieli, intensywności błysku lampy. Ponadto każda fotobudka jest skomponowana z kilku podzespołów połączonych ze sobą i sterowanych komputerem/tabletem. A sprzęt elektroniczny czasem lubi płatać figle. Warto więc sprawdzić, czy firma, którą zamierzamy zatrudnić ma za sobą już jakieś realizacje, czy jest świeżakiem w branży. W dzisiejszych czasach łatwo zweryfikować takie informacje chociażby na portalach społecznościowych jak facebook lub instagram.

Stan i różnorodność gadżetów

Choćby najlepszy fotograf z wieloletnim doświadczeniem obsługiwał fotobudkę zbudowaną na najlepszym sprzęcie to nie zmieni faktu, że fotobudka bez gadżetów do przebierania się traci swoją magię. Dlatego warto się upewnić, czy usługodawca zapewnia komplet gadżetów, czy jest ich odpowiednio dużo i w jakim są stanie. Mało kto będzie chciał przebrać się w zdartą perukę i potrzaskane okulary. Wielu usługodawców zapewnia standardowe „zestawy do fotobudki”, które można kupić na allegro. Rzecz jasna, że nie ma w nich nic złego (o ile są w dobrym stanie). Ale niestandardowe gadżety dużo bardziej przykuwają uwagę gości i wyróżniają w tłumie firm oferujących fotobudki.

fotobudka Bochnia
gadżety do fotobudki czynią z niej świetną atrakcję dla każdego

Co jeszcze warto zrobić szukając fotobudki?

Powyżej opisaliśmy trzy najważniejsze według nas kwestie, lecz nie jedyne. Szukając fotobudki na pewno warto zacząć szukać najbliżej miejsca, w którym odbędzie się wesele. Można to zrobić zaczynając w internecie od fraz z konkretnymi miejscowościami np fotobudka na wesele Bochnia. Wtedy można spodziewać się atrakcyjnej ceny w stosunku od usługodawców, którzy muszą doliczyć do usługi koszt transportu. Istotną kwestią jest też oferowany wszędzie „nielimitowany wydruk zdjęć” – można się spotkać z ofertami, gdzie teoretycznie usługodawca oferuje zdjęcia bez limitu, po czym w szczegółach oferty spotykamy się z „dopłatą za zdjęcie dla każdej osoby na zdjęciu”. Jedno z drugim poniekąd się wyklucza. Wchodząc w szczegóły, należy spytać, czy jako organizator musicie przygotować coś dla usługodawcy – np. stolik na gadżety (co najczęściej można bez problemu załatwić w lokalu weselnym), czy też oferujący jest samowystarczalny i całe stoisko fotobudki rozstawia we własnym zakresie.

Fotobudka Bochnia – zapraszamy do zapoznania się z ofertą

Jesteśmy lokalną firmą świadczącą usługi głównie na terenie województwa małopolskiego. W branży weselnej działamy już prawie 10 lat, a nasze doświadczenie staramy się przekuwać w najwyższą jakość świadczonych usług. Wiele realizacji nauczyło nas jak obsługiwać fotobudkę na najwyższym poziomie. Organizujesz wesele w rejonie fotobudka Bochnia / fotobudka Brzesko – oferujemy atrakcyjne ceny – napisz do nas i zaproś nas na swoje wesele.

Jeśli szukacie nie tylko fotobudki, ale i innych atrakcji – warto poszukać doświadczonych firm, które oferują takie usługi w pakiecie. Wtedy cena za fotobudkę może być naprawdę atrakcyjna!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *